Home > Biyografi > Hz. Muhammed’in Hayatı ( Martin Lings 1)

Hz. Muhammed’in Hayatı ( Martin Lings 1)

Hz. Muhammed'in Hayatı, çağdaş bir siyer eseridir. Çağdaş Müslüman yazarın taşıması gereken sorumluluk bilinciyle kaleme alınan bu değerli eser, köklü bir araştırmanın ürünü olması yanı sıra, yazarının bir edib oluşuyla kazandığı farklı bir niteliğe de sahiptir.
Kitabın Adı : Hz. Muhammed’in Hayatı
İlk Yayınlanma Tarihi: 1983
Yazarı: Martin Lings
Tür: Kurgu
Dil: Türkçe  Özgün diliİngilizce
Ülke: Türkiye

Hz. Muhammed’in Hayatı, çağdaş bir siyer eseridir. Çağdaş Müslüman yazarın taşıması gereken sorumluluk bilinciyle kaleme alınan bu değerli eser, köklü bir araştırmanın ürünü olması yanı sıra, yazarının bir edib oluşuyla kazandığı farklı bir niteliğe de sahiptir.

Hz.Muhammed’in Hayatı:

Esere hakim olan üslup, bir taraftan rahat okunur ve anlaşılır olmayı hedeflerken, diğer taraftan konusunun gerektirdiği yoğunluğu rahatça sürdürebilmektedir. Kitabın anlatım üslubuyla kazandığı bu edebî değer, Arapça ilk kaynakları esas almasıyla kazandığı ilmî değerle birleşince kendisini emsallerinden ayıran temel nitelik, iddialı bir tarzda ortaya çıkmaktadır.

Martin Lings; Hz. Muhammed.

 

İngiliz asıllı Müslüman yazar Martin Lings (Ebû Bekir Sirâceddîn) üç yılını verdiği bu değerli araştırmasıyla, “siyer” ilimiyle uğraşan ciddi çevrelerin haklı takdirlerine mazhar olmuş ve eseri “SiRET ÖDÜLÜ”ne layık görülmüştür.

Hz. Muhammed’in Hayatı

Diğer eserleri okumak için Tıklayınız.

Satın almak için Tıklayınız.

Leave a Reply