Home > Roman > Zencefil Adam – J.P. Donleavy

Zencefil Adam – J.P. Donleavy

Zencefil Adam – J.P. Donleavy

Kitaptaki kahramanımız bir miras yedidir ve çok sorumsuz olmasıyla meşhurdur. Hayatında her türlü olumsuz durum vardır. Alkol, hadsizlik, serserilik ne arasanız onda vardır. Kitap sizlere bu adamın dostuymuşsunuz sanki onunla sohbet ediyormuşsunuz hissi veriyor. Tam bir sanatsal başyapıt. Farklı duyguları bir arada yaşayacağınız bu kitap, Dangerfield’in hayatını sizlere sunuyor.

Zencefil Adam kitap özeti 

Oldukça farklı bir kurgu ile yazılmıştır. Durağan bir dilinin olmasına rağmen, sizleri hikâyenin bir kahramanı gibi anında kitaba dâhil eden yazar sizleri hikâyenin içerisine hapsedecek şekilde bir eser ortaya çıkartmıştır.

20. Yüzyılın en çok okunan kitaplarından biri olan bu eser, hem görünüşü ile sizleri etkileyecek hem de içeriği ile içinden çıkmayacağınız bir hikâyenin içerisinde kahramanlardan biri olarak kendinize kitapta yer bulacaksınız.

Kitap İçeriği;

Bambaşka bir hikâyenin içerisinde kendinizi bulacağınız, oldukça ağır ilerlese de bir kez kendinizi kaptırdınız mı kurtulamayacağınız Zencefil Adam, dilinin zor olması ile sizi yıldırmamalı. Dönüp dönüp tekrar bu öykünün içerisine dalmak isteyeceksiniz. Otobiyografik özelliğinin de olması ile aslında gerçek hayattan da sizlere birkaç şey katacak olan bu kitap mutlaka kitaplıklarınızda bulunması gereken bir kitap.

Zencefil adam kitap özeti 

sizlere sadece bir hikâye sunmuyor. Aynı zamanda yaşanmışlıkları da gözler önüne seriyor. Oldukça başarılı bir iş olan bu kitap, yazarın ilk kitaplarından biridir ve yayınlandığında oldukça ses getirilmiştir. Tam elli yıl sonra ülkemizde yayınlanan bu kitap, ülkemizde de oldukça ilgi görmüştür ve kısa süre içerisin de en çok okunan kitaplar arasına girmeyi başarmıştır.

Kitapta İçerik

Yazar bu kitabı ile edebiyat konusundaki tüm maharetini göstermiştir. Bu hikâye de kendinizi bir anda karakterlerden biriymiş gibi hissedip başkahramanla sohbet eder bir halde olacaksınız. O kadar akıcı ve samimi bir eser ki kitabın içinden hiç çıkmak istemeyeceksiniz.

Aylak Bir Karakter

Kitap aslında 2. Dünya savaşında İrlanda’dan bahsetse de aylak bir karakter ile kitaba farklı bir tat katılmıştır. Zaman zaman bu karaktere kızsanız da oldukça seveceğiniz ve tat alacağınız bir kitap ortaya koymuştur yazar. Yazarın bu kitabı mutlaka okumanız gereken bir eserdir.

zencefil adam 4065 - Zencefil Adam - J.P. Donleavy

Leave a Reply