Koli imalatı

Koli İmalatı Nasıl Yapılır?

kullanımları günlük hayatımızda önemli bir yer tutmaktadır. Taşınma odaları, bir yerden başka bir yerde eşya taşırken veya kullanmadığınızda eşyalarınızı birleştirerek toplu bir yerde durmasını istediğinizde bu kolileriniz için kurtarıcı lazım. Hem de kağıttan olan bu kolilerin geri dönüşleri daha kolay tercih tercih edilmeleri daha fazladır.

Müşteri Tarafından Nasıl İsteniyor?

müşterinin isteğine göre yapılmaktadır. Özel olarak özelleştirilmiş işler. Bu işler için önce mukavvanın üretilmesi gerekir. Daha sonra ise baskı, kanal açma ve çizgi işlemlerine geçiyor. En sonunda makine ile birlikte geçilerek işlem tamamlanmış olur. Talep edilen baskılar yapıldıktan sonra başka aşamada olan yapıştırma veya dikiş makinesine geçilmesi yoluyla. Müşteri iste talep ederse bu aşamada zımba makinesi ile tel dikişi atılabilir. Bu işlemden müşterilerinin müşterileriyle yapabilirsiniz. Dikiş işlemi ile yapıştırma simgeleri birbirinden farklı işlemlerdir. Her iki işlem aynı anda yapılamaz. Bu yüzden Koli İmalatı müşteri ile görüşerek sonuca bağlanır.

Koli imalatı Süresi Ne Kadardır?

Koli üretimi çok uzun süre oluyor bir durum değil. Matbaa makinesinin çalışma hızıına göre 500 adet 60 * 60 * 40 boyutundaki bir 20 – 25 dk arasında bir sürebilir. Daha büyük boyutlara sahip olan 80 * 50 * 50 boyutlarındaki bir kolinin üretimi için 30-35 dk’lık arada sıradadir. Tabi bunda makinelerin çalışma hızıları üretimde etkilidir. Kullanıyorsanız makineleri eski ise bu süre uzayabilir. Ancak daha ileri teknoloji koli makinesi kullanıcınız var.

Paketleme İşlemi

koliimalat - Koli İmalatı Nasıl Yapılır?
Koli imalatı

Üretimi yapılan kolilerin, Kolici tarafından paketlenmesi aşamasına geçmiştir. Orta ölçülerde bulunan kolilerin paketlenmesinde 10 ar adetlik paketler, büyük kolilerin taşınmasında ise 5’er adetlik paketler sağlanacaktır. zorunlu büyük çapta paketleme paketleme işlemi yapma ve toplama zor-zahmetli olacağından gereksiz bir durumun ortaya çıkması sebepleri olacak.

Ayrıca küçük paketlerin taşınma noktası da kolay olduğu için şimdiki zamanda bir kazaya mahal vermeyecektir. İş güvenliği önemli. Paketleme de onu zaman zaman görebilmesi için en önemli nokta güvenliktir. Güvenlik sağlamak sizi ve sevdiklerinizi güvence altına almaktadır.

Bir önceki yazımız olan Plastik Rahle Nedir? başlıklı makalemizde osmanlı rahle, plastik rahle ve rahle hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir